Skontaktuj się z nami!

Forum Uczelni Artystycznych

 

Komisja dyscyplinarna ds. nauczycieli akademickich
przy Radzie Głównej Szkolnictwa Wyższego:

 

  • Luiza Pietrzak
    (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Tv i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi)

  • Maria Skrzypczyńska-Zagajewska 
    (Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy)

PRZEDSTAWICIELSTWO W ORGANACH

 

Jako FUA pomagamy Samorządom Studenckim w kontaktach ze sprawdzonymi psychologami i szkoleniowcami. Doradzamy jakie webinaria i warsztaty przeprowadzać. Dzielimy się swoim doświadczeniem na spotkaniach i dyskusjach. Poruszamy takie tematy jak: mowa nienawiści, konstruktywna krytyka, świadoma zgoda, a także etyka pracy w edukacji artystycznej.

Wspieramy działania dążącego do tego, aby na każdej uczelni artystycznej zostały wprowadzone dostępne i znane każdemu procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych. W tym szczególnie ważny jest kodeks etyki, który pozwala na stworzenie zabezpieczeń prawnych i jasnych zasad dla wszystkich członków społeczności uczelni.

 

Jeśli na Twojej uczelni nie ma takiego dokumentu:

Wspieramy tworzenie przestrzeni, w której każdy student oraz studentka czuje się swobodnie i bezpiecznie. Uważamy za szczególnie istotne, aby realizować ogólnokrajowe działania przeciwko przemocy i dyskryminacji na uczelniach artystycznych. Inicjujemy i wspieramy akcje uświadamiania i odtabuizowania tych tematów w formach plakatów, infografik, wystaw oraz innych form sztuki propagujących walkę z wszelkiego rodzaju mobbingiem.

SZKOLENIA I WARSZTATY

PROCEDURY I KODEKS ETYKI

KAMPANIA ŚWIADOMOŚCIOWA

DZIAŁANIA ANTYMOBBINGOWE

© All Rights Reserved Forum Uczelni Artystycznych